SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekök 7314472
nr 731 4472
Tekök
nysilver, Sent 1800-tal
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 12 december 2011
kl 17:15:00
400 kr
350 kr
500 kr
700 kr
600 kr
700 kr
750 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.